Kim jestem? Skąd pochodzę? Dokąd zmierzam?


Z wykształcenia jestem inżynierem informatykiem z dyplomem ukończenia Politechniki Krakowskiej. Przedtem uczęszczałem do (ponoć dobrego) I Liceum w Mielcu, ale tamten etap mojej edukacji wciąż uznaję za wątpliwy dla mojej kariery i życia prywatnego... Po obronie pracy inżynierskiej rozpocząłem drugi stopień studiów, o specjalizacji związanej z moim hobby, czyli grafiką komputerową. Niestety, pewne zawirowania czasoprzestrzeni spowodowały, że zdecydowałem się rzucić te studia już po jednym semestrze. Przedtem jednak znalazłem pracę, w której się realizuję i z której jestem zadowolony. Tak więc żyć, nie umierać! :)

Co by tu więcej o mnie...


Z zawodu jestem programistą, ale programista też człowiek. Na potwierdzenie tego wrzuciłem poniżej kilka informacji o mnie prywatnie:


Sprzęt, na jakim mam przyjemność pracować:Samsung NP550P5C-S05PL
• Procesor - Intel Core i5 3210M (2.5 GHz)
• RAM - 6 GB
• HDD - 750 GB
• Grafika - Intel HD 4000 + nVidia GeForce GT 650M
• Ekran - 15,6" (1366x768) + Belinea 17" (1280x1024)

Biblioteczka

Książki zawsze przewijały się przez całe moje życie. Chciałbym więc podzielić się z Tobą przynajmniej częścią lektur, których przeczytanie sprawiło mi większą przyjemność. Oto one:


InformatyczneOpus Magnum C++11 - przystępny podręcznik dla programistów C++, uwzględniający nowy standard jezyka, napisany w prosty i przyjazny sposób. Przykładowe programy są opisane wręcz linijka po linijce, a każdy dział jest zakończony zbiorem pytań kontrolnych.


Linux. Rozmówki - rewelacyjny przewodnik po poleceniach konsoli Linuxa. Autor bardzo przystępnie opisuje najprzydatniejsze i najczęsciej używane komendy, co w efekcie sprawia, że stajemy się prawdziwymi linuxowymi poliglotami.


OpenGL i wprowadzenie do programowania gier - mógłbym powiedzieć: ksiażka-piguła. Głównym bohaterem jest tu biblioteka graficzna i generowanie scen, ale występują też elementy związane z matematyką, fizyką, a nawet z dźwiękiem i programowaniem sieciowym.


PozostałePoddani Microsoftu - książka opowiada o grupie ludzi, którzy pracując dla giganta z Krzemowej Doliny, pragną rozpocząć zwyczajne życie. Specyficzny charakter pamiętnika sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie, pomimo informatyczego żargonu i poczucia humoru. ;)


Przygody Pana Samochodzika - literatura mojego dzieciństwa. :) Seria powieści, których bohaterem jest posiadacz bardzo osobliwego pojazdu. Jest to jedna z pierwszych poważniejszych pozycji przeczytanych już w szkole podstawowej.


Locke Superczłowiek - niepozorne tomiki mangi, którą mógłbym czytać bez końca. Historia nieśmiertelnego człowieka, dziejaca się w odległej przyszłości.